Díky tomu, že offshore banky často nepodléhají tak přísným restrikcím ze strany místních úřadů jako banky místní, mohou nabídnout svým klientům celou řadu výhod – nadstandardní služby, pohodlné internetové bankovnictví a maximální diskrétnost. Svým fungováním se offshore banky prakticky neliší od bank, které běžně znáte a využíváte je pro své soukromé či obchodní účely. Významný rozdíl je však v tom, že banky v offshore zónách vyplacejí úroky v plné výši a ochrana soukromí a osobních údajů se řídí přísnými pravidly – můžete se tak absolutně spolehnout, že Vaše soukromé informace nezíská žádná třetí strana.

Zajímá Vás offshore banka, máte otázky k založení zahraničního účtu? Kontaktujte nás.

Co je offshore banka

Offshore banka je označení zahraniční banky zakládané v offshore zónách neboli daňových rájích. Banka může nabídnout svým klientům výhodnější služby především díky výhodám, které ma v porovnání s běžnou místní bankou.

Na banky v offshore zónach se nevztahuje tak přísné zdanění, cla a další formy daňového zpoplatnění. Offshore banky jsou však oprávněny nabízet své služby výhradně zahraniční klientele, tedy subjektům pocházejícím z jiné jurisdikce. (Např. nachází-li se offshore banka ve VB může nabízet své služby všem subjektům mimo území VB.)

Oblíbené jurisdikce pro offshore banky

Mezi nejoblíbenější jurisdikce pro offshore účty a banky patří následující daňové ráje, se kterými máme bohaté zkušenosti již od roku 1990 – Andorra, Bahamy, Belize, Bermudy, Francie, Gibraltar, Isle of Man, Lucembursko, Jersey, Kostarika, Kypr, Lotyšsko, Malta, Mauritius, Monako, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko, Sv. Vincent, Velká Británie a USA.

Pokud nechcete svůj kapitál svěřit žádné třetí straně, máme pro Vás řešení, které Vás možná zatím nenapadlo – založení offshore banky. V zakládání offshore bank máme bohaté zkušenosti, a to již od roku 1990.