Offshore bankovní účet

Bankovní účet je nedílným nástrojem každé společnosti. Pakliže se nejedná o společnost v rámci složitější podnikatelské struktury, která ve skutečnosti nevykonává podnikatelskou činnost, resp. nafakturuje či se jinak nezapojuje do obchodů, musí mít k řádnému fungování každá společnost svůj bankovní účet. Pomocí účtu lze provádět nehotovostní operace jako převody z účtů, inkaso či platby a lze tedy reálně obchodovat. Ačkoliv lze využít i jiné možnosti, bankovní účet je pro většinu společností jedinou možností pro obchodování a provádění plateb.

Alternativou bankovního účtu ve stejném státě, kde je zapsána společnost (tzv. onshore), je však stále populárnější offshore bankovní účet. Jde o bankovní účet, který je zřízen v bance mimo stát registrace společnosti. Ideální je však mít offshore bankovní účet v tzv. offshore destinacích, teda v zámoří a v zemích jako je Belize, Panama, Bahamy, Mauricius apod. V těchto státech existuje množství offshore bank, které nabízejí kompletní bankovní služby a vedení korporátních i osobních účtů v mnoha měnách. Prakticky se jedná o plnohodnotné banky, které jsou regulovány tamním regulátorem. Tyto banky nabízejí množství bankovních služeb i nad rámec vedení účtu.

Vysoká ochrana vašich peněz a majetku

Offshore účty jsou vhodným nástrojem pro společnosti, které jsou samy v offshore destinaci. V tomto případě je nejvíce vhodné zvolit banku v zemi mimo stát, v němž je společnost. Takto lze docílit absolutně nejlepší kombinace a potenciálu offshore destinací. Bankovní účet v offshore destinaci je vhodným nástrojem také pro ukrytí firemního majetku či pro jeho ochranu, hrozí-li riziko útoků ze strany konkurence či jiných osob, které by neměly mít povědomí o účtu či jiném účtu společnosti. Peníze na účtu společnosti jsou chráněny a existuje velmi malá šance, že by se o existenci offshore účtu někdo z těchto osob dozvěděl.

S offshore bankovním účtem souvisí i často probíraná anonymita. Offshore účty v jistých případech poskytují anonymitu, nicméně neplatí to vždy. V této souvislosti je offshore bankovní účet například velmi těžko dohledatelný z pozice místních úřadů, které nemají povědomí o místě a bance, kde je účet zřízen. Banky, a to platí i o bankách v offshore destinacích, jsou klasické právnické osoby soukromého práva a mají tedy povinnosti poskytnout informace regulačním orgánům. Musí se však jednat o vážnou situaci, jelikož informace o majitelích účtů jsou choulostivé a mohly by být velmi snadno zneužity.

Offshore účet jednoduše

Offshore bankovní účet lze v mnoha případech založit na dálku bez nutnosti fyzické návštěvy v bance. Některé banky v offshore destinacích však pro otevření účtu vyžadují osobní návštěvu pobočky, ve zvláštních případech mohou ke klientovi samy vyslat jejich zástupce pro ověření totožnosti oprávněné osoby a provedení patřičného prověření. Jistě je pohodlnější založení účtu v bance, kde není fyzické návštěvy k otevření účtu potřeba. Pro optimální fungování je zcela jistě lepší využít banku vystavující k účtu platební karty. Zpravidla se jedná o debetní karty Visa® a MasterCard®, někdy také o karty kreditní, záleží na konkrétní bance a jejich podmínkách.

Veškeré záležitosti co se týká výběru konkrétní banky a jurisdikce, ale také zpracování všech formulářů a podkladů potřebných k otevření účtu by měl každopádně vyhotovit specialista, jelikož se jedná o problematiku, kterou není radno podceňovat.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme