Účet ve Švýcarsku

Švýcarský bankovní systém je známý svojí diskrétnosti vůči klientům a třetím osobám. Mít tedy bankovní účet ve Švýcarsku je značnou výhodou, která může přinést celou řadu významných benefitů.

Je ovšem potřeba věnovat pečlivě pozornost při zakládání účtu ve Švýcarsku. Existují dvě roviny švýcarského bankovnictví. A je potřeba vědět, ve které si chcete založit bankovní účet. Existují klasické komerční účty, které jsou velice podobné klasickým bankovním účtu v České Republice. A pak jsou tu účty privátní. A jsou to právě privátní účty, které dělají švýcarské bankovnictví tak významným.

Založení účtu ve Švýcarsku respektive založení privátního účtu obnáší zvláštní pozornost. Privátní účet funguje na principu tzv. kolaterální úschovy. To znamená, že po dobu úschovy věc fakticky vlastní banka, nikoliv vy. Je pak pouze bankovním tajemství, zda vám obnos či vzácné předměty vrátí, neboť z hlediska práva Vám je banka vrátit nemusí.

Založením takového účtu ve Švýcarku se Vám dostane i ochrany před pohledávkami úřadů, státu či jedinců. Tato ochrana je opět založená na principu kolaterální úchovy. Vzhledem k tomu, že banka obnos a další předmět má ve svém vlastnictví, nemůže logicky ani poskytnou informace třetím stranám nebo nic z toho, co vlastní banka není Vaše. Tento systém je základem švýcarské bankovnictví a její prosperity.

Bankovní účet ve Švýcarsku vyžaduje přemýšlení na desítky let dopředu. Je to z toho důvodu, že privátní bankovní účty po smrti vlastníka nespadají do dědického řízení. A do dědického řízení nespadnou ani tehdy, když je vlastník ve své závěti jednoznačně identifikuje a odkáže. Je tedy potřeba si uvědomit a ustanovit privilegované osoby již při založení účtu.

Už jen z těchto mála důvodů je potřeba při zakládání účtu ve Švýcarsku být obezřetným. Jakýkoliv překlep jen v datu narození či jména třeba privilegované osoby může znamenat ztrátu obnosu, která bude na privátním účtu.

Proto neváhejte a obraťte se na tým zkušených lidí, kteří Vás provedou a zajistí Vám dostatečnou podporu a hlavně kontrolu při založení účtu ve Švýcarsku.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme