Závislá území Spojeného království ujištěny v otázkách Brexitu

Nová předsedkyně vlády Spojeného království (UK) Theresa May napsala představitelům závislých území UK oficiální sdělení, že se jejich zástupci budou podílet na jednáních v rámci odchodu UK z Evropské unie.

V dopise se uvádí, že výsledek britského referenda o členství v EU nic nemění na historicky speciálním ústavním vztahu mezi UK a Korunními závislými územími. Dopis rovněž upozorňuje na význam nedávného mimořádného zasedání britsko-irské rady konané nedávno v Cardiffu za účasti zástupců z UK, Ostrova Man, Irska, Walesu, Skotska, Severního Irska, Guernsey a Jersey.

Gavin St. Pier, předseda Výboru pro politiku Guernsey uvedl, že se jedná o velmi vítaný krok ze strany UK. Je podle něj povzbudivé, že premiérka UK uznává ústavní vztah Guernsey s UK a chápe ústavní odpovědnost z něj plynoucí, to znamená, že UK má na mezinárodní úrovni reprezentovat nejen své zájmy, ale také zájmy závislých území. Dále je vděčný, že zájmy Guernsey byly dobře pochopeny a že se bude Guernsey přímo angažovat na jednáních a celém procesu, než jej pouze konzultovat.

„Mimořádná britsko-irská rada konaná minulý týden byla nesmírně důležitá pro všechny zúčastněné a jsem rád, že očekávání vlády UK reflektuje záměry Guernsey. Velmi se těším na další pokračování jednání s vládou UK v následujících měsících,“ uzavřel St. Pier.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme