Sjednocený postoj závislých území Spojeného království k Brexitu

Předsedové vlád Guernsey, Jersey a ostrova Man se společně vyjádřily v dopise pro premiéra Spojeného království (dále UK), ve kterém požadují ujištění, že v rámci jednání týkajících se odchodu UK z Evropské unie dojde také k posuzování a konzultacím ohledně těchto území.

V dopise uvedli, že pokud UK opustí Evropskou unii, ztratí ostrovy přístup k jednotnému trhu EU. Přístup k jednotnému trhu EU je v současné době zaručen na základě protokolu 3 Smlouvy o přistoupení UK k EU.

Zájmem uvedených ostrovů je zajistit pokračování stávajícího režimu, pokud je to možné, zejména volné výměny zboží a služeb mezi ostrovy a EU.

V dopise se zástupci uvedených území snaží získat závazek UK, že v případě odchodu UK z EU nebude bráněno volnému pohybu zbožím, služeb, kapitálu i osob mezi UK a závislými územími.

Dále uvádějí, že závislá území UK jsou domovem mnoha nebritských občanů EU a rezidentů s právy občanů EU získaných prostřednictvím vztahu těchto území k UK. Z tohoto důvodu se jakákoliv rozhodnutí ohledně odchodu z EU přímo týkají také těchto osob.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme