Růst herního průmyslu na Gibraltaru a jeho další vývoj

Ministr financí Albert Isola uvedl, že herní průmysl stále roste a v následujícím období má jeho růst pokračovat. Poznamenal také, že v posledních čtyřech až pěti letech čelí toto odvětví silným tlakům a překážkám, a to v podobě udělování dalších licencí v jiných státech, novým regulacím a dodatečnému zdanění ze strany dalších států.

Isola uvedl, že Gibraltar v příštím roce bude snažit nahradit regulaci hazardního průmyslu. Za tímto účelem se budou konat četná setkání členů vlády a zástupců herního průmyslu, aby bylo možné řádně identifikovat názory a očekávání zástupců tohoto odvětví a ze strany vlády pomoci vytvořit ucelený rámec pro úplnou revizi Zákona o hazardních hrách z roku 2005.

Ministr dále potvrdil snahu Asociace pro herní průmysl a zapojení vlády pokud jde o přezkum v rámci spotřební daně uvalené na toto odvětví Spojeným královstvím, kdy byl s touto otázkou Gibraltar odkázán na Evropský soudní dvůr. Dokud není tato klíčová otázka vyřešena, není dle slov ministra možné ze strany vlády pokračovat na revizi stávajících poplatků, cel a daní.

Isola závěrem připomněl, že zdanění i legislativa v rámci herního průmyslu jsou předmětem přezkumu. Vláda je i nadále odhodlána zajistit silnou a stabilní budoucnost jak pro zámořské hazardní hry, tak i pro ty umístěné přímo na Gibraltaru.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme