Přední evropské specializované finanční centrum v Guernsey

Přední evropské specializované finanční centrum v Guernsey

Guernsey se řadí mezi nejdůležitější evropské specializované finanční centrum v časopise žebříčku nejlepších mezinárodních finančních center (IFC) časopisu The Banker.

Měsíční publikace o mezinárodních záležitostech, kterou vlastní Financial Times, vychází z údajů od ukazatelů finančního trhu až po faktory hospodářského potenciálu a podnikatelské sféry, přičemž se zaměřuje na úroveň mezinárodního obchodu a hodnotu nabízenou institucím, které se snaží o rozšíření svých mezinárodních operací na tomto území.

Vzhledem k tomu, že údaje o specializovaných finančních centrech jsou zřídka shodné s daty, které jsou používané pro kontinentální finanční centra, společnost The Banker prozkoumala každou specializovanou IFC a sestavila samostatnou tabulku za použití údajů relevantních pro charakteristiky těchto lokalit na zakázku.

Dominik Wheatley, generální ředitel společnosti Guernsey Finance, agentury na podporu finančních služeb na ostrově, řekl: “Guernsey nastavuje extrémně vysoké standardy ve všech oblastech týkajících se svých odborných znalostí a naše hodnocení jako nejdůležitější evropské finanční centrum je prokázáno. ”

“Guernsey je největší domovní pojišťovnou v Evropě a je nově se rozvíjejícím centrem zajišťujících činností. Na ostrově se nachází téměř 1000 fondů, které mají více než 266 mld britských liber (351 mld. USD) a jsou využívány k přeshraniční distribuci do všech koutů zeměkoule a ostrov je domovem více společností, které nejsou kótované na burze v Londýně, než jakékoliv jiné jurisdikce na celém světě.

Guernseyho žebříčku jako předního specialisty IFC v Evropě se podařilo přeskočit Jersey a bylo to druhé místo za Kajmanskými ostrovy.

Zanechat komentář