Ostrov Svatý Martin je pro zřízení funkce tzv. Dozorčího korupce

Svatý Martin, ležící v Karibském teritoriu, souhlasí s nastavením tzv. ´´Integritní Komory´´, která následuje schválení předloženého návrhu na zřízení funkce Dozorčího korupce.

Návrh byl podán dánským Ministrem vnitra a vztahů v Království, Ronaldem Plasterkem a byl schválen Radou ministrů pro Království, která se skládá ze zastupitelů z Holandska, Aruby, Curacao, a Svatého Martina. Rada ministrů se nyní shodla na podání tohoto návrhu s žádostí o radu Státní radě pro Království.

Návrh prohlašuje, že právě tato Integritní Komora je zřízena, aby vyšetřovala podezřelé integritní porušování, a také, aby poskytovala názory na vazbu, a to samotné vládě na Svatém Martinovi s tím, jak by se měla zmíněná porušování řešit. V případě, že byl spáchán trestný čin, Komora vznese stížnost proti tomuto kriminálnímu činu, pokud je to nutné.

Zároveň se Komora bude radit s vládou Svatého Martina ohledně integritních taktik nebo metod a učiní pak návrhy v tomto ohledu.

Návrh, aby se zřídila Integritní Komora jde ve stopách různých prohlášení v integritních problémech na Svatém Martinovi, které ukazují na korupci, podplácení, protekci projevující se ve všech vrstvách společnosti, jež zahrnuje veřejnou správu systému.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme