Kajmanské ostrovy zařazeny na italský „bílý seznam“

Kajmanské ostrovy byly zahrnuty mezi státy figurující na italském „bílém seznamu“, který usnadňuje výměnu informací v daňových záležitostech. Tento krok následoval po tom, co v srpnu 2015 vstoupila v účinnost dohoda týkající se výměny informací v daňovém styku mezi těmito dvěma státy.

Občané zemí zapsaných na bílý seznam budou moci v Itálii investovat a budou mít přístup ke škále daňových výhod, jako je například nižší sazba srážkové daně.

Jude Scott z Cayman Finance, agentury zabývající se podporou finančních služeb na území Kajmanských ostrovů, zprávu o zařazení ostrovů na bílý seznam uvítal se slovy, že „Kajmanským ostrovům bude umožněno investovat do italských cenných papírů, jakými jsou třeba dluhopisy a zajišťovací instrumenty a dostávat vyplacené úroky osvobozené od spotřební daně. Kajmanské fondy mohou dále těžit z plného vynětí z italských daní z příjmu tam, kde vlastní více než 5% z italského nemovitostního fondu.“

Scott dodal, že rozhodnutí zařadit Kajmanské ostrovy na tento seznam bylo pozitivním krokem kupředu pro odvětví finančních služeb Kajmanských ostrovů v Evropě.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme