Kajmanské ostrovy prodlužují uzávěrku FATCA hlášení

Finanční instituce Kajmanských ostrovů budou moci i nadále předkládat informace požadované podle daňových zákonů USA FATCA (z angl. Foreign Account Tax Compliance Act – daňový zákon, který požaduje po cizích bankovních institucích předávat informace o účtech amerických daňových poplatníků americkému daňovému úřadu, pozn. překl.) a obdobných opatření Spojeného království.

Oddělení pro mezinárodní daňovou spolupráci potvrdilo, že lhůta byla prodloužena do 2. září namísto původního termínu 10. srpna. Prodloužení lhůty souvisí s problémy, se kterými se setkávají uživatelé on-line portálu na Kajmanských ostrovech.

FATCA je zákon vyhlášený Kongresem USA v roce 2010 s cílem zajistit získávání informací o účtech občanů USA vedených v zahraničních finančních institucích. Neposkytnutí těchto informací se promítá v požadavku daňových úřadů USA na zadržení 30 % částky z daně z příjmů vzniklých na území USA.

Spojené království uzavřelo rovnocennou dohodu se závislými územími – Jersey, Guernsey a Ostrov Man, a se zámořskými územími – Anguilly, Bermudy, Britské Panenské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Gibraltar, Monserrat a Turk a Caicos.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme