Gibraltar reaguje na Brexit

Předseda vlády Fabian Picardo znovu zdůraznil, že Gibraltar nebude nikdy španělský, ať už zčásti či celý a nikdy nedojde k omezení jeho suverenity v případě návratu k přístupu k jednotnému trhu EU.

Jeho prohlášení před Gibraltarským parlamentem bylo učiněné v reakci na nedávné referendum ve Spojeném království (UK) o setrvání země v EU. V rámci Gibraltaru volilo 96 % voličů pro setrvání v EU.

Picardo uvedl, že „hovořil s ministrem UK pro evropské záležitosti Davidem Lidingtonem, který zopakoval že skálopevně stojí za Gibraltarem. Dále předseda vlády poznamenal, že v následujících měsících se teprve ukáže skutečný důsledek rozhodnutí britského lidu. Severní Irsko a Skotsko budou tímto rovněž ovlivněny, i když obě hlasovaly pro setrvání v EU. Jersey, Guernsey a Ostrov Man v referendu nehlasovaly, avšak přístup na jednotný trh EU mají přes UK. Jejich model je v tomto odlišný od našeho. Již jsem hovořil se zástupci těchto území i s dalšími zástupci závislých území UK, o problematice spojení s Brexitem.“

Picardo dále poznamenal, že je velmi povzbuzen množstvím společností z herního průmyslu, které navzdory rozhodnutí UK odejít z EU vyjádřily tendenci k setrvání na Gibraltaru.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme