Barbados představil plán pro finanční sektor

Prezident barbadoské Mezinárodní podnikatelské asociace, Gregory McConnie, nastínil plán, jakým způsobem bude v následujícím roce Asociace propagovat mezinárodní podnikání tohoto ostrovního státu.

Plán má reagovat na mnohé výzvy, kterým barbadoský mezinárodní obchod čelí, včetně probíhajících akcí ze strany OECD v rámci kauzy „Panama papers“. Plán zahrnuje spolupráci s vládou, což má zajistit, že je dobře porozuměno důležitosti, kterou mezinárodní obchod pro ekonomický růst tohoto ostrovního státu představuje.

Asociace má v úmyslu podpořit vládu v jejích snahách představit Barbados jako stabilní a bezpečnou jurisdikci a vyhnout se tak situaci, kdy je tento stát zařazen mezi „vysoce riskantní daňové ráje“.

McConnie řekl, že Asociace bude pokračovat ve své spolupráci s vládou a centrální bankou a budou se i nadále snažit překonat opatření, které vznikají z de-riskingových iniciativ mezinárodních bank. Dále bude Asociace dle McConnieho pracovat společně s vládou na nové legislativě pro finanční instituce pro účely uplatnění právních předpisů týkajících se boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu. V neposlední řadě se Asociace bude spolu s vládou podílet na vývoji a přijetí vhodné legislativy prospívající mezinárodnímu obchodu, jakými jsou třeba zákon upravující Limited Liability Partnership a další.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme