Alternativní Bankovní režim Ostrova Man

Nový alternativní bankovní režim Ostrova Man vstoupil v platnost dne 1. srpna 2016.

Podle tamního regulátora je cílem režimu řešit pokles v tradičním offshore bankovnictví vytvořením „neretailového“ bankovnictví.

Nový režim vytváří dvě další kategorie bankovní licence rozdělením existujících licenci 1. třídy do tří podtříd.

Nová třída 1 (1) pro neomezené (včetně maloobchodu) příjemce vkladů – platí pro nabyvatele licence poskytující služby plnému spektru zákazníků. Tato třída se vztahuje na již existující držitele licence třídy 1.

Nová třída 1 (2) pro omezené (včetně neretailových) příjemce vkladů – se vztahuje na držitele licencí k poskytování služeb podnikům a velmi omezenému okruhu osob. Tato licence se vztahuje na velkoobchodní, soukromé, nebo obchodní příjemce vkladů.

Nová třída 1 (3) slouží pro zastoupení zahraničních bank – platí pro kanceláře (pobočky) zahraniční banky, která chce být přítomna na Ostrově Man v rámci marketingu a pro obchodní účely. Držitelé této licence nesmí provádět jakékoli transakce.

Implementace nového alternativního režimu bankovnictví byla původně navržena a konzultována v květnu 2015. Regulátor pak zveřejnil diskusní dokument o konkrétních návrzích v lednu 2016, včetně návrhů právních předpisů a licenčních podmínek.

Parker & Hill

Kontaktujte & navštivte nás

Tetragrammaton a.s.

Zastoupení pro ČR & SR
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

  +420 777 025 554

office@parkerhill.cz

IČO: 026 57 023

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze,
odd. B., vložka 19630

Parker & Hill Inc.

160 Greentree Drive
Suite 101
City of Dover
County of kent, 19904,
Delaware, USA

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme